ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11209463
*
nr 1120 9463
Spegel
82x62
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 juli 2017
kl 19:46:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/7 12:44:57
1
Vinnande bud
31/7 18:11:38
2
200 kr
31/7 18:11:38
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1120 9463
Spegel
82x62
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 juli 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/7 12:44:57 | 1 | Vinnande bud |
| 31/7 18:11:38 | 2 | 200 kr |
| 31/7 18:11:38 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



